Dodano: 21 września 2021 12:20

Zmarł Tadeusz Słowikowski. To on jako pierwszy próbował rozwikłać tajemnicę „złotego pociągu”

Tematy: 


W wieku 90 lat zmarł Tadeusz Słowikowski. Mieszkaniec Wałbrzycha od lat badał tajemnice związane z miastem i całym regionem. To on jako pierwszy próbował wyjaśnić tajemnicę „złotego pociągu”. Legendarnego, pancernego składu, który miał być ukryty na 65 kilometrze trasy kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry.

Tadeusz Słowikowski był emerytowanym górnikiem, który poświęcił 30 lat życia na poszukiwania i badania historii związanych z pozostawionymi w okolicach Wałbrzycha tajemnicami nazistowskich Niemiec.

To na podstawie jego badań Piotr Koper i Andreas Richter wskazali miejsce ukrycia „złotego pociągu” na 65 kilometrze trasy kolejowej z Wrocławia do Jeleniej Góry.

Pogrzeb Tadeusza Słowikowskiego odbędzie się 24 września na cmentarzu komunalnym przy ulicy Moniuszki.

12.08.2016 Rozpoczely sie prace przygotowawcze na 65 km linii kolejowej Wroclaw-Walbrzych, czyli miejscu domniemanego ukrycia tzw. Zlotego Pociagu. Eksploratorzy odgradzaja teren przyszlego wykopaliska od dziennikarzy i ciekawskich, gromadza takaze niezbedny do esploracji sprzet. Na zdjeciu Tadeusz Slowikowski. fot. Jacek Zych / FORUM

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015