Zmarł Pavel Hečko. Starosta Meziměsti chorował na COVID-19

24 marca 2021 10:06. Pavel Hečko, burmistrz Mezimèsti. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Samorządowiec przegrał walkę z koronawirusem. Stan mężczyzny był w ostatnich tygodniach na tyle poważny, że starosta Meziměsti trafił do Szpitala Uniwersyteckiego w Pradze. Hečko był mocno związany z Dolnym Śląskiem, a w szczególności z regionami przygranicznymi. To on był współinicjatorem wielu polsko-czeskich projektów.

Starosta zachorował 10 lutego. Jak informuje serwis denik.cz początkowo Hečko trafił do szpitala w Nachodzie, później, gdy jego stan uległ pogorszeniu, został przetransportowany do Pragi. Tam był utrzymywany w śpiączce i podłączony do ECMO. Dziś placówka przekazała smutną informację o śmierci samorządowca.

Kondolencje rodzinie i współpracownikom składają samorządowcy z polski.

REKLAMA

Z ogromnym żalem i bólem przyjąłem dziś informację o śmierci Mojego Przyjaciela Pavel Hečko – Starosty Meziměsti oraz wieloletniego samorządowca Královéhradecý Kraj. Przegrał walkę z koronawirusem. Wyrazy współczucia dla Jego Rodziny w szczególności Żony Dany Hečkovej oraz wszystkich współpracowników Pavla. Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu – pisze burmistrz Mieroszowa, Andrzej Lipiński.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 marca 2021 10:06
`