Zmarł 83-latek, który w szpitalu w Świdnicy zaatakował nożem dwóch pacjentów

4 lutego 2019 12:08. Oddział psychiatryczny Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. 04.02..2019 fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Mężczyzna po ataku trafił na oddział psychiatryczny w szpitalu w Wałbrzychu, gdzie zmarł w piątek. W tej sytuacji śledztwo dotyczące brutalnego ataku na dwóch pacjentów zostanie umorzone. Śledczy dalej będą wyjaśniać jednak skąd pacjent miał nóż, którym ranił 98-latka i 85-latka, którzy przebywali z nim w jednej sali. Badane mają być także okoliczności śmierci samego napastnika.

Przypomnijmy, do ataku w świdnickim szpitalu doszło pod koniec stycznia. Policja otrzymała zgłoszenie, że jeden z pacjentów zaatakował dwóch innych mężczyzn. Informacje potwierdziły się. 98-latek otrzymał około trzydziestu ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, brzucha i twarzy. Drugi pacjent, 85-letni mężczyzna, otrzymał kilka ciosów w nogę i twarz. Poszkodowana została także pielęgniarka, którą napastnik uderzył metalową częścią łóżka.

Po zajściu prokuratura prowadziła postępowanie w sprawie usiłowania zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podjęto decyzję o przedstawieniu zarzutów. Napastnik jednak ich nie usłyszał, bo nie pozwalał na to jego stan zdrowia. W miniony piątek mężczyzna zmarł w szpitalu w Wałbrzychu, gdzie przebywał na oddziale psychiatrycznym. W tej sytuacji, ten wątek śledztwa zostanie wkrótce umorzony.

REKLAMA

Śledczy wciąż będą jednak wyjaśniać, skąd napastnik miał niewielki nóż, tak zwany kozik, którym zaatakował innych pacjentów. Osobne postępowanie prowadzone będzie także w sprawie jego śmierci.

Do dziś nie wiadomo dlaczego mężczyzna zaatakował. Według ustaleń miał mieć omamy. W czasie ataku miał krzyczeć, że musi zabić dwóch innych pacjentów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 lutego 2019 12:08
`