Złoty #w-Au-brzych. Zamek Książ i Stara Kopalnia ruszają z akcją promującą miasto!

29 sierpnia 2015 13:26. grafika użyczona: Zamkek Książ / Stara Kopalnia / Wałbrzych

Tematy: 


#wAubrzych – Explore Wałbrzych – wspólne przedsięwzięcie Starej Kopalni, Zamku Książ oraz Miasta Wałbrzych. Na bazie wałbrzyskiej „gorączki złota”, która opanowała cały świat sięgając aż po najdalsze regiony geograficzne, w samo południe 29 sierpnia ruszył wspólny projekt promocyjny Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamku Książ i Miasta Wałbrzych – #wAubrzych – Explore Wałbrzych.

Celem inicjatywy jest promocja miasta i jego atrakcji, które kryją w sobie wiele tajemnic. Przygotowana została wspólna, „złota oferta” wizyt w Wałbrzychu skierowana do polskich, ale przede wszystkim zagranicznych turystów, którzy pragnęliby przybyć do naszego miasta i poznać zagadki Wałbrzycha.

W skład oferty „Explore Wałbrzych” wchodzą weekendowe pakiety pobytowe w Wałbrzychu, w ramach których przybywający goście przez trzy dni będą poznawali miejsca w naszym mieście i okolicach związane z tajemnicami II wojny światowej na czele z nocnym zwiedzaniem Zamku Książ oraz Starej Kopalni, wejściem do podziemi w centrum miasta, wizytą w Podziemnego Mieście Osówka oraz w Szczawnie Zdroju.

Ideą projektu jest przyciągnięcie do Wałbrzycha możliwie najszerszego grona gości z Europy i świata, by mogli poznać Wałbrzych – miasto tajemnic II wojny światowej, o którym po raz pierwszy usłyszeli w kontekście informacji o odnalezieniu zaginionego, nazistowskiego pociągu pancernego. Dostępne będą także dedykowane dla projekty materiały promocyjne (ect. t-shirty).

Dodano: 29 sierpnia 2015 13:26
.
 • Danuta pisze:

  Nareszcie coś mądrego dla naszego miasta! :)

 • Kolejarz pisze:

  Dlaczego ten pociąg jest Amerykański? Nie było niemieckiego????? Wstyd za taką gafę!

 • Gość pisze:

  Czy podziemia w Szczawnie też będą do zwiedzania? Czy podziemia w centrum – to wejście do schronu za liceum, czy coś więcej? Czy zwiedzanie podziemi Książa to tylko standardowe trasy czy coś więcej? Czy w skład zwiedzania Starej Kopalni wchodzi Lisia Sztolnia- czyli naprawdę stara kopalnia?

 • kukiwalbrzych pisze:

  Pomysł by napisac WAubrzych jest bardziej dziecinny niż pomysly mojej sześcioletniej córki. ..

 • Anonim pisze:

  ja nie mogę, zawsze znajdzie sie ktoś komu jakaś pierdoła nie będzie pasować – w końcu o Wałbrzychu się mówi pozytywnie i warto to wykorzystać a nie tylko narzekać

 • Dodaj komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  `