Złoty pociąg. W taki sposób będą kopać.

12 sierpnia 2016 16:23. źródło: youtube

Tematy: 


Na swoim profilu FB spółka XYZ opublikowała film-wizualizację, na której w jasny i czytelny sposób pokazują miejsca i sposób prowadzenia prac badawczych. Na 65 km wykonane mają zostać trzy wykopy poprzeczne, mające doprowadzić odkrywców do tunelu, w którym, według ich teorii, ukryty ma być nazistowski skład kolejowy. Teoretycznie prace rozpocząć mają się 16 sierpnia, jednak już dziś, rownolegle z ogradzaniem terenu, koparki zaczęły przygotowywać teren pod wykopy.

Przypominamy, że mimo przyjętej nazwy „złoty pociąg”, odkrywcy nigdy nie twierdzili, że skład zawierać ma kosztowności. Pierwotna wersja, podtrzymywana przez nich do dnia dzisiejszego mówi o składzie „być może pancernym”, z pewnością wyposażonym w stanowiska obrony przeciwlotniczej. Miał on wjechać do tunelu na 65 km w pierwszej połowie 1945 roku.

Co zawiera skład i czy w ogóle istnieje? Dokumenty, broń i amunicję, fabrykaty do produkcji gazów bojowych, a być może kosztowności lub złoto? Na te pytania odkrywcy dadzą odpowiedź już za kilkanaście dni, kiedy zakończą prace i podsumują oficjalnie całą akcję. Dziś na 65 km i wiadukt na ulicy Uczniowskiej skierowane są oczy kamer niemal całego świata. Także i my będziemy pilnie śledzić i relacjonować wszystkie wydarzenia dziejące się na 65 km.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 sierpnia 2016 16:23
`