Złoty pociąg: Pierwsza oficjalna konferencja.

16 sierpnia 2016 14:42. 16.08.2016 Pierwsza konferencja prasowa od rozpoczęcia prac odkrywkowych przy poszukiwaniu złotego pociągu. . fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Trwają prace odkrywkowe na 65 km. Do godziny 14 wykonany został jeden wykop na głębokość ok 4,7m. Na tej głębokości koparka natrafiła na litą skałę. W związku z tym postanowiono przesunąć przeszukiwany obszar o kilkanaście metrów na północ.  W sumie głębokość wykopu wynosić ma ok. 8 m. Eksploratorzy starają się zejść z wykopem do poziomu torów kolejowych – tam mają nadzieję znaleźć pozostałości torów lub rozjazdów kolejowych.

Na miejscu cały czas obecny jest saper i inżynier budowy, którzy na bieżąco sprawdzają wydobytą ziemię pod kątem niebezpieczeństwa niewybuchów i składu. W pewnym momencie natrafiono na mieszaninę gruzową, nie można jednak określić jej pochodzenia – czy powstała w wyniku wysadzenia czy prac budowlanych przy budowie nasypu kolejowego.

Do chwili obecnej nie pojawiło się hasło obecności na miejscu jakiegokolwiek składu kolejowego. W wypowiedziach medialnych dominuje temat tuneli i pozostałości linii kolejowej.

REKLAMA

Do godziny 18 nadal  będą trwały prace wydobywcze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 sierpnia 2016 14:42
`