Złoto i brąz Mistrzostw Polski dla karateków z Wałbrzyskiego Klubu Karate Kyokushinkai

24 kwietnia 2019 11:29. Julia Cząstkiewicz na najwyższym stopniu podjum. Fot. użyczona / WKKK

Tematy:

1 złoty oraz 3 brązowe medale przywieźli ze zorganizowanych w Krakowie XXIV Mistrzostw Polski Oyama Polskiej Federacji Karate karatecy trenujący na codzień w Wałbrzyskim Klubie Karate Kyokushinkai. Na najwyższym stopniu podium stanęła walcząca w kategorii lekki kontakt juniorka –  Julia Cząstkiewicz. Brązowe medale wywalczyli: Adam Szablewski (senior, 80 kg Knockdown), Kacper Opalski (75 kg Semi-Knockdown, junior) oraz Olaf Filipkowski (80 kg Semi-Knockdown, junior młodszy)

W zawodach wzięło udział 7 zawodników z wałbrzyskiego klubu. W pierwszym dniu zawodów walczyli najmłodsi zawodnicy. Zuzanna Suchodolska oraz Jan Limanówka przegrali swoje pierwsze pojedynki, natomiast Julia Cząstkiewicz zdobyła złoty medal. W drugiej części zawodów Knockdown Senior Starszy, Adam Szablewski wywalczył brąz

W drugim dniu zawodów startowali juniorzy oraz juniorzy starsi. Swoją pierwszą walkę przegrała Marcelina Szablewska, natomiast Kacper Opalski i Olaf Filipkowski wywalczyli brązowe medale.

W sumie w zawodach wzięło udział 380 zawodników z 44 klubów Oyama PFK, Kyokushin Tezuka Group, Kyokushin WKB Poland, Shinkyokushin oraz Kyokushin KWF.