Złodziej z wyrzutami sumienia. Ukradł pieniądze, żeby je zaraz zwrócić

21 lutego 2018 11:00. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Do niecodziennego zatrzymania przez wałbrzyskich policjantów doszło w miniony poniedziałek. Mężczyzna, który przywłaszczył sobie kopertę ze sporą sumą pieniędzy, sam zgłosił się do funkcjonariuszy wałbrzyskiej policji. Mundurowi odzyskali większość skradzionej gotówki.

Właścicielem pieniędzy był mieszkaniec Wałbrzycha, który 17 lutego tego roku w jednej z placówek bankowych na Piaskowej Górze zapomniał zabrać koperty z gotówką, zawierającej 7,5 tysiąca złotych. Sytuację wykorzystał inny 59-letni mężczyzna, który przywłaszczył sobie kopertę z pieniędzmi. Kiedy pokrzywdzony wrócił po pozostawione oszczędności, tych już nie było.

Złodziej przez dwa dni dysponował cudzymi pieniędzmi, a informacją o zdobyciu gotówki niezgodnie z prawem podzielił się ze swoim kolegą. Ten przekonał go, aby zgłosił się na Policję i dobrowolnie oddał kopertę z pieniędzmi.

REKLAMA

Policjanci pieniądze w kwocie 7.400 złotych mundurowi przekazali pokrzywdzonemu. Złodziej z wyrzutami sumienia pomimo wszystko stanie teraz przed sądem. Za przywłaszczenie rzeczy znalezionej grozi mu kara do 1 roku pozbawienia wolności.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 lutego 2018 11:00
`