REKLAMA
REKLAMA

Złodziej okradł kościelne skarbonki. „Na bezczelnego”, pod kamerami monitoringu

21 maja 2026 20:59. Fot. Parafia św. Józefa Oblubieńca w Świdnicy
REKLAMA

Świdniccy policjanci poszukują sprawcy porannej kradzieży w kościele pod wezwaniem świętego Józefa. Nieznany mężczyzna opróżnił wszystkie skarbony kościelne i uciekł przed przyjazdem patrolu. Parafia opublikowała zabezpieczone kadry z kamer monitoringu.

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych w świątyni przy ulicy Kotlarskiej w Świdnicy. Sprawca wykorzystał moment mniejszego ruchu w kościele. Zabrał całą gotówkę przeznaczoną na utrzymanie parafii. Proboszcz apeluje do mieszkańców o pilną pomoc w identyfikacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

– Dziś z rana mężczyzna został przyłapany na kamerach, który dokonał kradzieży pieniędzy ze skarbon w kościele. Niestety uciekł. Bardzo prośmy osoby, które przychodzą na modlitwę do kościoła, aby zwracały uwagę. – to oficjalny komunikat Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy.

REKLAMA

Zabezpieczone nagrania pokazują mężczyznę w ciemnym okryciu wierzchnim, który manipuluje przy zabezpieczeniach skarbon. Systemy wizyjne zarejestrowały moment ucieczki podejrzanego ze świątyni. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji.

– Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i analizują nagrania z kamer. Ustalamy tożsamość widocznego na zdjęciach mężczyzny oraz dokładną wartość strat finansowych.  To aspirant sztabowy Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Służby mundurowe sprawdzają sąsiednie ulice w rejonie świdnickiego Rynku. Duchowni proszą wiernych o zgłaszanie wszelkich podejrzanych zachowań bezpośrednio do organów ścigania. Dla Świdnicy, Grzegorz Krajewski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 maja 2026 20:59

Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:

PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
`