Żłobki w Wałbrzychu tylko dla dzieci ze szczepieniami. Nowe zasady od stycznia 2020

30 sierpnia 2019 09:26. Żłobek samorządowy. fot. Tomasz Trybek / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od nowego roku do wałbrzyskich żłobków przyjmowane będą tylko dzieci posiadające obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych. Wyjątkiem są maluchy u których lekarz potwierdził przeciwskazania do szczepień. To zmiany przyjęte przez wałbrzyskich radnych.

Nie jest to wyraz ani odwagi, ani wizjonerstwa, po prostu jest nasz powszechny, chciałoby się powiedzieć powszechny w stu procentach, ale niestety tak nie jest, obowiązek o tym mówić i tak działać – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Coraz więcej miast w Polsce podejmuje decyzję o tym, by zrealizowane szczepienia były dodatkowe punktowane przy przyjmowaniu do żłobków. Wałbrzych poszedł krok dalej, do placówki, poza wyjątkami, mogą być przyjęte tylko dzieci ze szczepieniami.

REKLAMA

Szełemej przypomina, że od blisko dwustu lat szczepienia są najskuteczniejszą i najtańszą metodą zapobiegania chorobom i epidemiom. Podkreślił, że to kwestia życia lub śmierci.

Warto podkreślić, że obowiązkowe szczepienia, które będą wymagana w czasie rekrutacji do żłobków są darmowe. Rodzice niezaszczepionych dzieci, którzy będą chcieli oddać swoje pociechy pod opiekę wałbrzyskich placówek mają czas do końca roku by zaszczepić maluchy.

Niestety są tacy, którzy przez niewiedzę, głupotę, szerzą informację, które nie są groźne tylko przez to, że są głupie, ale są groźne przez to, że zabijają. Wiele chorób dzięki szczepieniom zostało praktycznie z naszego otoczenia wyeliminowanych – mówił w czasie sesji Roman Szełemej.

Warto przypomnieć, że obecnie w Polsce, tak zwana wyszczepialność waha się w okolicach 90 procent. Specjaliści twierdzą, że przy poziomie 85 procent grożą nam epidemie śmiertelnych chorób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 sierpnia 2019 09:26
`