Dodano: 21 kwietnia 2021 11:20

Żłobek w Boguszowie-Gorcach już działa!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Od dnia 19 kwietnia br. dzieci mogą korzystać z nowo powstałego Żłobka Miejskiego nr 1 w Boguszowie-Gorcach przy ul. Waryńskiego 10. Rodzice, którzy jeszcze nie zapisali swoich pociech, nadal mogą to zrobić – zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Aby uzyskać więcej szczegółów lub dokonać zgłoszenia, napisz na adres e-mail: zlobek.boguszow@gmail.com lub zadzwoń pod numer telefonu 530 275 747.

Przypomnijmy, że żłobek powstał w części budynku dawnej szkoły gimnazjalnej zaadoptowanej dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 pn. „Maluch+” 2020 w wysokości 1 419 000 zł. Dzięki realizowanemu w roku 2020 I etapowi inwestycji wyremontowano i przystosowano na potrzeby żłobka przyziemia i parter w części głównej budynku, gdzie zostaną utworzone 43 miejsca żłobkowe. W ramach prac powstały kuchnia, pomieszczenia do obróbki jedzenia, szatnia, sala zabaw oraz pomieszczenia do leżakowania.

W połowie kwietnia Krzysztof Kumorek p.f. Burmistrz Miasta Boguszowa-Gorc podpisał umowę w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na realizację zadania w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2021. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przyznało naszej gminie dofinansowanie w wysokości 918 720,00 zł na kolejny etap adaptacji części budynku byłego Gimnazjum nr 1 na Żłobek Miejski. Obecnie trwają przygotowania do procedury przetargowej oraz aktualizowany jest harmonogram rzeczowo-finansowy. Docelowo żłobek będzie dysponował 72 miejscami w tym: 43 utworzonymi dzięki dofinansowaniu w ramach „MALUCH+” 2020 oraz 29 w ramach „MALUCH+” 2021.

REKLAMA

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Źródło: UM Boguszów-Gorce

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Zobacz także