Dodano: 29 października 2019 08:18

Źle zaparkujesz – odholują ci auto. Od jutra spore zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Od najbliższego czwartku – ostatniego dnia października do  poniedziałku po wszystkich świętych wprowadzone zostają zmiany w organizacji ruchu przy dziewięciu wałbrzyskich cmentarzach. Urzędnicy ostrzegają: we wszystkich miejscach, gdzie wprowadzone zostaną zmiany pojawi się tabliczka P24 ostrzegająca o możliwości, w razie konieczności odholowania pojazdu na koszt właściciela. Jak mówi Krzysztof Fila, choć sporadycznie, jednak takie przypadki w latach ubiegłych się zdarzały.

Zamknięta ulica Przemysłowa na całej długości, zamieniony na parking, wydzielony pas ruchu wzdłuż ulicy Sikorskiego oraz zamknięty wjazd na parking przy cmentarzu przy ulicy Żeromskiego – to najważniejsze, tymczasowe zmiany organizacji ruchu przy wałbrzyskich cmentarzach, jakie wprowadza już od jutra Biuro Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.

Cmentarz przy ulicy Moniuszki:

REKLAMA

Parkowanie przy ulicy Moniuszki możliwe będzie jedynie po stronie Zamku (Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej). Na chodniku i części ulicy przylegającej do cmentarza obowiązywał będzie zakaz parkowania. Jak co roku parkować będzie można wzdłuż ulicy Sikorskiego (od Moniuszki do Przemysłowej) oraz dalej, aż do ślimaka i zjazdu w stronę Centrum.

Podobnie jadąc od strony ulicy Wysockiego: miejsca parkingowe rozpoczną się od wjazdu z ulicy 1-go Maja aż do skrzyżowania z ulicą  Przemysłową.   

Ulica Przemysłowa zostanie wyłączona na całej długości. Wjazd na nią będą miały jedynie osoby niepełnosprawne, taksówki oraz uprawnione służby.

Cmentarz przy ul. Żeromskiego

Osoby odwiedzające groby zmarłych pochowanych na cmentarzu przy ulicy Żeromskiego będą mogli zaparkować samochody wzdłuż ulic Wańkowicza i Żeromskiego. Dodatkowo kilkanaście miejsc parkingowych wyznaczonych zostanie na ulicy Bema.

Tu także zamknięty będzie bezpośredni dojazd do przycmentarnego parkingu.

Inne cmentarze

– Tam, gdzie będzie to możliwe, będziemy wyznaczać dodatkowe miejsca parkingowe – powiedział w rozmowie z Dziennikiem Krzysztof Fila z Biura Transportu i Ruchu Drogowego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. – Wszędzie ich przestrzegania pilnować będą funkcjonariusze straży miejskiej i policji.

Z ograniczeń wyłączone zostają osoby niepełnosprawne, taksówki oraz uprawnione do tego służby.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej przy wjeździe w ulicę Przemysłową , Fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Samochody parkujące wzdłuż ulicy Sikorskiego. Fot. archiwalna. Jacek Zych / FORUM

Samochody parkujące wzdłuż ulicy Sikorskiego. Fot. archiwalna. Jacek Zych / FORUM

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także