Zielone światło dla budowy obwodnicy Wałbrzycha. Podpisanie umowy w przyszłym tygodniu

25 marca 2019 11:54. Fot. ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Oficjalnie zakończyła się procedura związana z zatwierdzeniem dokumentacji po wyborze wykonawcy budowy obwodnicy Wałbrzycha. Biuro Zamówień Publicznych zatwierdziło ofertę Budimexu, który wygrał w przetargu. Nikt nie zgłosił zastrzeżeń do rozstrzygniętego kilka tygodni temu przetargu.

– W Wałbrzychu są już pierwsi pracownicy Budimexu, firma wynajęła pomieszczenia biurowe, wszystko wskazuje na to, że pierwsze wbicie łopaty nastąpi na dniach – powiedział w rozmowie z Dziennikiem rzecznik wałbrzyskiego Ratusza, Edward Szewczak.

Przypomnijmy, firma zobowiązała się, że wykona trasę w ciągu drogi krajowej numer 35 za blisko 307 milionów złotych. Obwodnica ma być oddana do użytku dwadzieścia miesięcy od podpisania umowy, a to, jak dowiedział się Dziennik Wałbrzych, ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

Przypomnijmy, do przetargu na budowę trasy wpłynęło w sumie siedem ofert. Wszystkie mieściły się w zakładanym budżecie. Najtańszą ofertę, na ponad 270 milionów złożyło konsorcjum Aldesa. Została ona jednak wykluczona przez ZDKiUM. Kolejne pod względem ceny były oferty Budimexu i propozycja firmy Starbag opiewająca na około 311 milionów złotych.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 marca 2019 11:54
`