Nie ma zgody na nazizm. Zdecydowana reakcja prezydent Świdnicy

26 stycznia 2018 10:50. Giełda staroci w Świdnicy. Fot. użyczona, UM Świdnica

Tematy: 


Portrety Hitlera, swastyki czy też odznaczenia NSDAP – według jednego z mieszkańców, który odwiedził prezydent Świdnicy, Beatę Moskal-Słaniewską, takie właśnie „pamiątki” można kupić na Giełdzie Staroci, Numizmatów i Osobliwości. Zaniepokojony i jednocześnie zbulwersowany brakiem reakcji odpowiednich służb, przedstawił ten problem prezydent miasta.

Reakcja ze strony Urzędu Miejskiego jest jednoznaczna – nie będzie zgody na propagowanie nazizmu w Świdnicy. O fakcie tym został poinformowany Komendant Straży Miejskiej, a także Komendant Powiatowy Policji, z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na przedstawioną sytuację i podjęcie działań, by zapewnić przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa.

– Raz jeszcze dziękuję panu za zwrócenie uwagi na bardzo niepokojące i bulwersujące zjawisko. Zapewniam, że z mojej strony nie będzie tolerancji dla tego typu zachowań i zawsze podejmę interwencję, gdy dotrze do mnie informacja o propagowaniu symboli zakazanych prawem – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewka.

REKLAMA

Przypominamy, że za propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego a także rozpowszechnianie, posiadanie i propagowanie przedmiotów będących nośnikami symboliki totalitarnej grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 stycznia 2018 10:50
`