Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” jedzie do Bukaresztu

13 sierpnia 2018 09:42. fot. Magdalena Sawicka

Tematy: 


Grupa 6 młodych artystek z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” wraz liderką grupy spotkają się podczas Brave Kids z grupami z Mołdawii, Bułgarii, Rumunii i Iranu, by w atmosferze przyjaźni i szacunku wymieniać się umiejętnościami i doświadczeniami oraz zaprzyjaźniać się ze sobą. Efektem wspólnych warsztatów będzie barwny finałowy spektakl mieniący się różnorodnością kultur i tradycji.

Wałbrzyskie Zespołowiczki jadą do Rumunii na zaproszenie liderki grupy „Mini Art Show” – Ioany Papadopol , która jest znaną aktorką w Rumunii i była goszczona podczas Brave Kids 2016 w Wałbrzychu.

Międzynarodowy projekt artystyczno-edukacyjny Brave Kids to znacząca inicjatywa kulturalno-społeczna, stanowiąca od 2009 roku integralną część „Brave Festival. Przeciw wypędzeniom z kultury”, jednym z najbardziej uznanych i prestiżowych wydarzeń kulturalnych w Polsce i za granicą. Jest to projekt z zakresu edukacji kulturalnej i artystycznej angażujący różne grupy społeczne i wiekowe, integrujący i włączający w lokalne życie kulturalne, wzmacniający współpracę pomiędzy odbiorcami, podnoszący kompetencje międzykulturowe wśród lokalnych społeczności.

REKLAMA

Projekt w Bukareszcie potrwa od 16 do 26 sierpnia.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 sierpnia 2018 09:42
`