Żeby zebrać pieniądze dla Hospicjum pobiegną z Wałbrzycha do Kołobrzegu

24 kwietnia 2019 13:12. Fot. użyczona / Piotr Kowzan

Tematy: 


50 godzin, 500 km i 50 tysięcy złotych do zebrania – oto wyzwanie jakie postawili przed sobą wałbrzyscy biegacze zebrani pod szydlem Biegających Aniołów Hospicjum. W ramach inicjatywy, której inspiratorem był jeden z wolontariuszy hospicjum – Piotr Kowzan – chcą przebiec z Wałbrzycha do Kołobrzegu.

– Wystartujemy 24 maja ze Starej Kopalni, podczas Dni Wałbrzycha – mówi Piotr Kowzan w rozmowie z Dziennikiem – bieg będzie miał formę sztafety. Będziemy zmieniali się w dwunastu cyklach co 10 km, czyli każda z osób biorących udział w wyzwaniu przebiegnie ok. 50 km. Założeniem jest pokonanie całej, pięciuset kilometrowej trasy w nie więcej niż 50 godzin. Po drodze, w każdym z większych miast, takich jak Lubin, Gorzów Wielkopolski czy Kołobrzeg będziemy kwestowali na rzecz hospicjum. Mamy też sygnały od lokalnych grup biegowych, które chcą nam po drodze towarzyszyć.

Bieg ma być promocją charytatywnej zbiórki pieniędzy, prowadzonej na jednym z portali crawfundingowych. Cel jest ambitny – zebrać 50 tysięcy złotych i w ten sposób wspomóc działalność wałbrzyskiego hospicjum. Czy się uda? Jak przyznaje Piotr Kowzan, oba cele – biegowy i finansowy, są ambitne, ale nie niemożliwe.

REKLAMA

– W biegu biorą udział biegacze z grupy biegowej Łukasza Wawrzyniaka WawrzyTeam i Klubu Fit24. To doświadczeni zawodnicy, mający na swoim koncie udział w wielu, często długich biegach. Wierzę, że damy radę.  

My trzymamy kciuki za naszych biegaczy, dopingujemy i życzymy powodzenia i przede wszystkim zero kontuzji podczas i po biegu.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2019 13:12
`