Ze Szczawna-Zdroju do Czech na rowerze? Jest taka szansa

21 kwietnia 2022 13:28. Rowerzysta na scieżce rowerowej. Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

6 gmin regionu wałbrzyskiego i jeleniogórskiego chce wybudować wspólną drogę rowerową. Łącząc ze sobą kolejne strefy aktywności przemysłowej poprowadzić ma jednocześnie do samej granicy z Republiką Czeską. O międzyregionalnym pomyśle turystycznym w Szczawnie-Zdroju rozmawialiśmy z zastępcą burmistrza – Markiem Ćmikiewiczem.

Droga rozpoczynać miałaby się w Szczawnie-Zdroju, wpiąć do trasy rowerowej wzdłuż ulicy Szczawieńskiej połączonej  z wybudowanymi już w Wałbrzych kilkudziesięcioma kilometrami gotowych już ścieżek rowerowych. W drugą stronę przez 5 gmin doprowadzić aż do granicy państwa w Lubawce.

Jest to budowa dróg rowerowych łączących Boguszów Górce, Czarny Bór, Kamienna Góra, gmina Kamienna Góra, Lubawka i na terenie Szczawna-Zdroju. – powiedział naszemu reporterowi wiceburmistrz Szczawna-Zdroju Marek Ćmikiewicz.

REKLAMA

Projekt został zgłoszony do listy projektów planowanych do realizacji w ramach Planu Sprawiedliwej Transformacji. Wstępnie koszt oszacowano na około 50 milionów złotych, z czego aż 35 mln pochodzić miałoby ze środków Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Są pewne już założenia co do przebiegu tej trasy, część będzie biegła wzdłuż dróg wojewódzkich, pozostałe odcinki tej drogi będą biegły przez tereny gmin biorących udział w projekcie. – dodał Marek Ćmikiewicz

Pomysł pozostaje póki co w fazie ściśle koncepcyjnej. Dokładne planowanie przebiegu tras i prace projektowe rozpoczną się, jeśli zostanie zatwierdzony do realizacji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 kwietnia 2022 13:28
`