Dodano: 12 grudnia 2021 09:27

Zderzenie osobówki z autobusem. Kierowca całkiem pijany

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Ponad 2 promile alkoholu miał we krwi kierowca samochodu osobowego, który w Czarnym Borze zderzył się z autobusem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce okazało się, że jest kompletnie pijany.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu. Wyjeżdżający z bocznej drogi 56-latek nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy autobusu, w który uderzył przodem  samochodu. Według informacji podanych przez policję w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, jednak kierowca poniesie srogą karę: czeka go długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna. Mężczyzna może także trafić za kraty więzienia na 2 lata. Informując o zdarzeniu policjanci po raz kolejny zaapelowali do kierowców o niesiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu, a do świadków o sygnalizowanie takich zdarzeń:

Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, który przekaże informacje Policji, a dyżurnym wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które w ostateczności mogą zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

REKLAMA

źródło: KMP w Wałbrzychu

źródło: KMP w Wałbrzychu

źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także