Dodano: 23 lutego 2024 12:43

Jedlina-Zdrój. Samochód wjechał w ogrodzenie. Za kierownicą 17-latka po alkoholu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O dużych kłopotach mogą mówić sprawczynie kolizji, które w nocy z środy na czwartek, na ul. Poznańskiej w Jedlinie-Zdroju wjechały w ogrodzenie jednego z budynku.

– Po przyjeździe na miejsce mundurowi ustalili, że policyjne czynności na mandacie w tym przypadku się nie zakończą. Okazalo się, że samochodem osobowym najpierw kierowała 41-letnia jedlinianka, która była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie 1,17 promila alkoholu. Nieposiadająca polskiego obywatelstwa kobieta, na prośbę 17-latki, po wjeździe w ul. Cmentarną, zatrzymała kierowany przez siebie pojazd. Młodsza z jedlinianek, która także nie ma polskiego obywatelstwa, chciała po prostu przejechać się pierwszy raz samochodem, na co 41-latka ostatecznie jej pozwoliła, chociaż wiedziała, że jej koleżanka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – informuje kom. Marcin Świeży.

W wyniku nieodpowiedzialnych decyzji obu pań, pojazd wjechał w ogrodzenie. Nastolatka, która również była po spożyciu alkoholu, wydmuchała 0,28 promila.

REKLAMA

Kobiety noc spędziły w policyjnych celach, a w czwartkowe popołudnie obie usłyszały zarzuty. 41-latka odpowiedziała przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także użyczenie pojazdu osobie nie posiadającej do tego uprawnień oraz znajdującej się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Natomiast 17-latka usłyszała zarzuty z Kodeksu wykroczeń, tj. kierowania pojazdem po użyciu alkoholu oraz bez uprawnień, a także spowodowania zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – dodaje kom. Marcin Świeży

Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o zakazie kierowania pojazdami dla 41-latki na trzy lata z warunkowym umorzeniem postępowania na dwa lata, a 17-latka otrzymała półroczny zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywnę w wysokości 1000 złotych.

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

fot. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także