Zdalny, próbny egzamin ósmoklasisty z problemami. System przeciążony

30 marca 2020 10:35. fot. pixabay.com / ilustracyjne

Tematy: 


W związku z obecną sytuacją, zapadła decyzja, by próbny test ósmoklasisty przeprowadzi w trybie zdalnym. Dziś o godzinie dziewiątej na stronach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej pojawił się test z języka polskiego. Niestety nie wszystkim udało się go ściągnąć. Wszystko wskazuje na to, że serwery CKE nie wytrzymały obciążenia.

Jak informuje CKE na twitterze, tuż po godzinie dziewiątej na stronę weszło ponad 100 tysięcy osób. Serwis przestał odpowiadać. Obsyłano do stron Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, na których także pojawił się zestaw pytań. Arkusze próbnego egzaminu ósmoklasisty opublikowano także na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Arkusze dostępne są bezpośrednio pod linkiem – https://cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/arkusze-probne-2020/.

REKLAMA

Próbne egzaminy uczniowie powinni wypełniać samodzielnie w tradycyjnej formie, po wydrukowaniu, o ile mają taką możliwość lub bezpośrednio w komputerze. Zgodnie z wytycznymi, wypełnione testy powinny trafić do nauczycieli, którzy zajmą się ich sprawdzeniem.

Jutro mają być opublikowane arkusze z matematyki, pojutrze z języka obcego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 marca 2020 10:35
`