Zdalne nauczanie w klasach 1-3. Zamknięte kina i galerie. Rząd ogłasza nowe obostrzenia

4 listopada 2020 14:13. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Listopad będzie jednym z najtrudniejszych momentów w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas. Pandemia nasila się i nasza odpowiedź musi być zdecydowana. Kolejne restrykcje są potrzebne – mówi Mateusz Morawiecki. Rząd chce ograniczyć w znaczny sposób mobilność, stąd nowe obostrzenia.

Rząd zdecydował, że na zdalne nauczanie trafią także uczniowie najmłodszych klas. Przypomnijmy, klasy od pierwszej do trzeciej pracowały do tej pory stacjonarnie. Naukę zdalną w starszych klasach przedłużono do końca miesiąca.

Zamknięte zostają także instytucje kulturalne, kina czy teatry. Hotele mają być dostępne tylko dla osób, które podróżują służbowe. Kolejne obostrzenia dotyczą handlu. Zamknięte mają być galerie handlowe z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych i usług.

REKLAMA

Zmiany zaczną obowiązywać od soboty i potrwają co najmniej do 29 listopada. Premier liczy także, że osłabną protesty na ulicach. Przekonuje, że po ogłoszonych dziś obostrzeniach, dalsze zaostrzenia wiązałyby się z całkowitym zamknięciem gospodarki.

Jeżeli epidemia dotknie powyżej 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców to włączamy ten bardzo ostry hamulec. Jeżeli przekroczy 70 przypadków to będziemy musieli wprowadzić narodową kwarantannę, bardzo rygorystyczne zakazy przemieszczania się – mówi Morawiecki.

Przypomnijmy, w ciągu ostatniej doby odnotowano blisko dwadzieścia pięć tysięcy nowych, potwierdzonych przypadków koronawirusa.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 listopada 2020 14:13
`