Zdalna nauka do 24 maja. Znamy także terminy matury i egzaminu ósmoklasisty

24 kwietnia 2020 14:13. fot. ilustracyjna / pixabay

Tematy: 


Obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności żłobków, przedszkoli i szkół – mówi minister edukacji narodowej. Tradycyjne nauczanie pozostaje zawieszone do 24 maja. Niewykluczone jednak, że część placówek będzie opiekować się dziećmi. Szczegóły w tej sprawie mamy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

Co z egzaminami ósmoklasistów i maturami? Minister podkreślił, że oba testy są ważne w czasie rekrutacji do szkół kolejnych szczebli, stąd wynikają dzisiejsze decyzje rządu.

Uznaliśmy, że będziemy starali się przeprowadzić te egzaminy. Wyznaczyliśmy daty dosyć odległe i dosyć bezpieczne, a ostateczną decyzję będziemy oczywiście podejmowali wraz z ministrem zdrowia w zależności od tego jak będzie się rozwijała sytuacja epidemiczna – mówi Dariusz Piontkowski.

REKLAMA

Zgodnie z zaprezentowanym dziś harmonogramem matury rozpoczną się ósmego czerwca egzaminem z języka polskiego. Kolejne dni to kolejne przedmioty. Egzaminy dojrzałości zakończą się dwudziestego ósmego czerwca. Odbędzie się tylko część pisemna.

Egzaminy ósmoklasisty zaplanowano od szesnastego do osiemnastego czerwca. Dwudziestego drugiego czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe, które potrwają do dziewiątego lipca. Natomiast siedemnastego sierpnia rozpoczną się egzaminy zawodowe, które potrwają do dwudziestego ósmego sierpnia.

Jak podkreślał minister, ten plan sprawia, że wszyscy uczniowie będą mogli w podobnym terminie rozpocząć rekrutację do szkół wyższego szczebla. Wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie powinni poznać do końca lipca.

Jeżeli chodzi o matury, dla tych osób, które nie będą mogły wziąć udziału w pierwszym terminie,  resort przygotuje drugi w lipcu. Do poprawek doszłoby na początku września.

W czasie wszystkich egzaminów ma być zachowany reżim sanitarny. Uczniowie mają siedzieć w oddzielnej ławce w odpowiednej odległości od innych.

 

 

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 kwietnia 2020 14:13
`