Zbliżamy się do setki zakażonych na Dolnym Śląsku. W Tychach zmarła ósma osoba w kraju zarażona koronawirusem

23 marca 2020 13:55.

Tematy: 


Trzecie miejsce zajmuje w Polsce Dolny Śląsk pod względem potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. W naszym regionie odnotowano do tej pory 95 osób z potwierdzonym zakażeniem wirusem z Chin. Dwie zmarły. W całej Polsce liczba zarażonych zbliża się do 700. W Tychach zmarł mężczyzna zarażony koronawirusem.

W Wałbrzychu wciąż nie ma nowego, potwierdzonego zakażenia wirusem z Chin. Roman Szełemej apeluje wciąż o pozostanie w domach.

To jest krytyczny moment. Najbliższy tydzień, dwa, trzy, kiedy możemy zdecydować o tym, że ta fatalna pandemia będzie w jakiś sposób powstrzymana lub przynajmniej kontrolowana – przyznaje Prezydent Wałbrzycha.

Na Dolnym Śląsku odnotowano do tej pory 95 przypadków zakażenia koronawirusem. Więcej przypadków, 109 odnotowano w województwie łódzkim. Najwięcej 147 w mazowieckim.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w Tychach zmarła ósma osoba zarażona koronawirusem. 83-latek miał choroby współistniejące – dodaje resort.

Liczba potwierdzonych przypadków w kraju to 684 osoby. Do tej pory odnotowano osiem przypadków śmiertelnych.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 23 marca 2020 13:55
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015