Zbliżamy się do granicy dwóch tysięcy chorych na koronawirusa w kraju. Resort zdrowia informuje o kolejnych zmarłych

30 marca 2020 10:00. Fot. ilustracyjna. Źródło: Adobe Stock

Tematy: 


O poranku Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 40 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Tym samym liczba chorych wzrosła do 1905 osób. Niestety są też informacje dotyczące przypadków śmiertelnych. Resort informuje o czterech osobach. W sumie liczba śmiertelnych przypadków w związku z zakażeniem wirusem z Chin wzrosła do 26.

Jak informuje resort, wszyscy chorzy, którzy zmarli wskutek zarażenia koronawirusem mieli choroby współistniejące. To 71-latek, który był pod opieką lekarzy w Poznaniu. 83-letnie kobieta ze szpitala w Tychach oraz 32-latka i 80-latek, którzy byli pod opieką lekarzy w Łańcucie.

Biorąc pod uwagę fakt, że w ostatnich dniach resort informował o blisko 200 nowych przypadkach zakażenia dziennie, dziś można spodziewać się, że liczba chorych w kraju przekroczy dwa tysiące.

REKLAMA

Na całym świecie potwierdzono już ponad 720 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Ponad 150 tysięcy osób wyzdrowiało. Około 34 tysięcy zmarło.

W tej chwili najwięcej przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych (ponad 140 tysięcy), Włoszech (blisko 100 tysięcy), Chinach (ponad 80 tysięcy) czy Hiszpanii (blisko 80 tysięcy).

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 marca 2020 10:00
`