Zbierają przybory szkolne. Dary mają trafić do dzieci przebywających w Borysławiu na Ukrainie

12 października 2022 07:07.

Do końca października potrwa zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci, które znalazły schronienie w Borysławiu, mieście partnerskim Wałbrzycha. To uczniowie, którzy przyjechali tam z terenów objętych walkami. Przybory można zostawiać w obu siedzibach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, na Piaskowej Górze i w Starej Kopalni.

Dary trafią do Borysławia, gdzie przebywa spora grupa dzieci z objętych wojną terenów Ukrainy. Maluchy potrzebują nie tylko przyborów szkolnych, ale także ciepłego, zimowego ubrania.

Co ważne, prosimy o przekazywanie nowych rzeczy. Mogą to być zeszyty, kredki, długopisy czy bloki rysunkowe. Wszystkie te artykuły, które powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej. Prosimy nie kupować kilku różnych produktów. Lepiej kupić na przykład dziesięć takich samych zeszytów i je przekazać, niż kilka różnych artykułów – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

REKLAMA

Borysław to miasto partnerskie Wałbrzycha, któremu już kilkukrotnie mieszkańcy naszego regionu spieszyli z pomocą.

Liczymy, że kolejny raz mieszkańcy Wałbrzycha okażą serce i przede wszystkim sprawią, że na twarzach najmłodszych mieszkańców Borysławia pojawią się uśmiechy – dodaje Jarosław Buzarewicz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 października 2022 07:07
`