Zbiegł kierowca, który potrącił rowerzystę na ścieżce rowerowej. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

15 lipca 2021 13:59. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Zbiegł kierowca, który dziś około godziny 6 rano potrącił rowerzystę jadącego ścieżką rowerową w okolicach skrzyżowania ulic Stacyjnej i Uczniowskiej. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Do zdarzenia doszło dziś nad ranem w okolicach ulic Uczniowskiej i Stacyjnej. W jadącego do pracy, przejeżdżającego prawidłowo skrzyżowanie, po ścieżce rowerowej, około 50-letniego mężczyznę uderzył samochód osobowy. Kierowca nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia.

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że mężczyzna z otarciami na łokciu i urazem głowy odmówił pomocy medycznej. Nie potrafił też wskazać marki ani numeru rejestracyjnego pojazdu, który go potrącił – wyjaśnia Marcin Świeży, rzecznik Wałbrzyskiej policji. – Policja będzie ustalała okoliczności zdarzenia. Jeśli takowy jest, zostanie zabezpieczony okoliczny monitoring.

REKLAMA

Krótko po przyjeździe do zakładu pracy mężczyzna został zabrany do szpitala. Jego stan jest poważniejszy niż się wydawało – może go czekać ciężka operacja. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy zdarzenia. Za potrącenie ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi zasądzona przez sąd grzywna do 5 tysięcy złotych oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Źródło: screen Facebook

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 lipca 2021 13:59
`