nasz news Zbiegł kierowca, który potrącił rowerzystę na ścieżce rowerowej. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

15 lipca 2021 13:59. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zbiegł kierowca, który dziś około godziny 6 rano potrącił rowerzystę jadącego ścieżką rowerową w okolicach skrzyżowania ulic Stacyjnej i Uczniowskiej. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy

Do zdarzenia doszło dziś nad ranem w okolicach ulic Uczniowskiej i Stacyjnej. W jadącego do pracy, przejeżdżającego prawidłowo skrzyżowanie, po ścieżce rowerowej, około 50-letniego mężczyznę uderzył samochód osobowy. Kierowca nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia.

Wezwany na miejsce patrol policji ustalił, że mężczyzna z otarciami na łokciu i urazem głowy odmówił pomocy medycznej. Nie potrafił też wskazać marki ani numeru rejestracyjnego pojazdu, który go potrącił – wyjaśnia Marcin Świeży, rzecznik Wałbrzyskiej policji. – Policja będzie ustalała okoliczności zdarzenia. Jeśli takowy jest, zostanie zabezpieczony okoliczny monitoring.

Krótko po przyjeździe do zakładu pracy mężczyzna został zabrany do szpitala. Jego stan jest poważniejszy niż się wydawało – może go czekać ciężka operacja. Rodzina prosi o pomoc w ustaleniu sprawcy zdarzenia. Za potrącenie ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi zasądzona przez sąd grzywna do 5 tysięcy złotych oraz utrata uprawnień do prowadzenia pojazdu.

Źródło: screen Facebook

To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Dodano: 15 lipca 2021 13:59
`