Zawodniczka LKS Górnik Wałbrzych halową Mistrzynią Polski U18! Maja Olszak złoto zdobyła w biegu na 60 m przez płotki [FILM]

15 lutego 2021 07:33. fot. użyczone / YT - PZLAwideo

Tematy:

Maja Olszak była bezkonkurencyjna na dystansie 60 metrów przez płotki i z czasem 8.52 zdobyła tytuł halowej Mistrzyni Polski U18. Zawody od piątku do niedzieli rozgrywane były w Toruniu. Wzięli w nich udział najlepsi młodzi zawodnicy z całej Polski.

Halowe mistrzostwa to ważny element sprawdzenia jak przebiega proces szkoleniowy. Ten sezon halowy pokazał już niejednokrotnie, że młodzież dobrze przepracowała ostatni czas – podkreśla w serwisie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marcin Góra, odpowiedzialny w PZLA za szkolenie młodzieży.

Warto jednak pamiętać, że najważniejszym celem dla zawodników z kategorii U18 i U20, to mistrzostwa w tych kategoriach rozegrano w Toruniu, są imprezy letnie. W lipcu i sierpniu zaplanowano mistrzostwa Europy do lat 18 i mistrzostwa Europy i Świata dla kategorii U20.

Maja Olszak, wicemistrzyni Polski do lat 18 z Radomia w biegu płotkarskim poprawiła swój rekord życiowy i z czasem 8.52 wygrała w Toruniu.

Bardzo dobrze się czułam na tym starcie. Jest życiówka, także się cieszę. To jest najważniejsze. Złoty medal mój pierwszy w karierze. Jestem bardzo zadowolona – powiedziała na mecie zawodniczka wałbrzyskiego klubu.

Olszak zapowiedziała, że chce swoją przyszłość związać z lekkoatletyką i biegiem przez płotki. Zawodniczkę trenuje Grzegorz Banaszek.