Zawaliła się kamienica. Pod gruzami martwy mężczyzna

19 stycznia 2019 23:19. Akcja strażaków przy starym ratuszu w Złotnikach Lubańskich . 19.01.2019 r. fot. screen facebook / lwoweknasygnale

Tematy: 


Ciało mężczyzny znaleziono w budynku starego ratusza w Złotnikach Lubańskich w gminie Leśna. W nieużytku zawaliła się część stropu. Strażaków wezwali mieszkańcy, którzy podejrzewali, że bezdomny może być w środku. Do akcji skierowano także grupę poszukiwawczą z Wałbrzycha.

Zgłoszenie strażacy otrzymali około godziny dwudziestej pierwszej. Mieszkańcy miejscowości poinformowali, że kilka dni temu w okolicach budynku był widziany mężczyzna, który zbierał złom. Tego dnia miało dojść także do zawalenia się części stropu w przeznaczonym do rozbiórki, nieużytkowanym budynku dawnego ratusza w centrum miejscowości. W związku z tym, że mężczyzny nikt od kilku dni nie widział, mieszkańcy poinformowali służby. Na miejsce skierowano okoliczne jednostki i grupy poszukiwawcze z Wałbrzycha i Lubina.

Akcja była bardzo trudna, ponieważ istniało zagrożenie, że kolejne części budynku mogą się zawalić. Po blisko dwugodzinnej akcji strażacy odnaleźli ciało poszukiwanego mężczyzny.

Akcja strażaków przy starym ratuszu w Złotnikach Lubańskich . 19.01.2019 r. fot. screen facebook / lwoweknasygnale

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 19 stycznia 2019 23:19
`