Zawalił się gzyms kamienicy. Tony gruzu spadły na ulicę

5 grudnia 2018 09:38. Zerwany gzyms z nieczynnego budynku Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


W Jedlinie-Zdroju zawaliła się część spalonej kamienicy należącej do Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. Z wysokości II piętra na ulicę i chodnik spadł oberwany z dachu, kilkunastometrowy gzyms.

Około godziny 18.30 pacjentów oddalonego zaledwie o kilkadziesiąt metrów Domu Zdrojowego zaalarmował huk. Na zamknięty dla pieszych, przyległy do budynku chodnik oraz część jezdni spadło kilka ton gruzu z oberwanego gzymsu.

Pod zawaliskiem znalazł się zaparkowany nieopodal samochód. Według relacji świadków kilka sekund wcześniej ulicą przejeżdżać miały inne auta – Ulica Główna przy Placu Zdrojowym w Jedlinie to to wąski, choć dość ruchliwy fragment miasta.

REKLAMA

Zerwany gzyms z nieczynnego budynku Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej i policję. Obecnie z dachu usuwane są pozostałości gzymsu. Nie wiadomo kiedy przywrócony zostanie ruch przy placu Zdrojowym.

Nieużytkowana kamienica przy Placu Zdrojowym w Jedlinie spłonęła w nocy z 16 na 17 lipca 2018 roku. Pierwotnie miała zostać wyremontowana i zagospodarowana jako część hotelowa przyległego do niej Szpitala Rehabilitacji wczesnokardiologicznej. Zaniepokojeni jej stanem mieszkańcy wskazują jednak wyraźne pęknięcia na murach oraz wybrzuszenie szczytowej ściany.

Zerwany gzyms z nieczynnego budynku Uzdrowiska Szczawno-Jedlina. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 5 grudnia 2018 09:38
`