Zatrzymanie Jakuba A. było zasadne i prawidłowe. Sąd we Wrocławiu odrzucił zażalenie obrońców mężczyzny podejrzanego o zabójstwo 10 latki z Mrowin

24 lipca 2019 15:36. Doprowadzenie Jakuba A. do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 16.06,2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zażalenie na zatrzymanie Jakuba A. odrzucił dziś Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków, który uznał, że zatrzymanie było zasadne, legalne i prawidłowe. Kontrowersje wzbudzał sposób zatrzymania mężczyzny – w niekompletnym stroju i boso.

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie i znieważenie zwłok został zatrzymany 16 czerwca. Wieczorem doprowadzono go do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. To tu usłyszał wspomniane zarzuty, do których miał się przyznać. Decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu.

Wcześniej na sposób w jaki został zatrzymany mężczyzna i doprowadzony do prokuratury, chodzi o to, że był w niekompletnym stroju, początkowo na boso i w zespolonych kajdankach uwagę zwrócił Rzecznik Praw Obywatelskich. Wskazano wówczas, że godność zatrzymanego została naruszona i mogło dojść do złamania praw człowieka.

REKLAMA

Dziewczynka zaginęła trzy dni wcześniej. Wracała ze szkoły do domu. Jej ciało znaleziono późnym popołudniem, tego samego dnia, kilka kilometrów od Mrowin.

Doprowadzenie Jakuba A. do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.. 16.06,2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Doprowadzenie Jakuba A. do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.. 16.06,2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Jakub A, podejrzany o zamordowanie 10-letniej Kristiny. Źródło: Facebook

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lipca 2019 15:36
`