Neofaszyści z Dzierżoniowa z zarzutami, ale na wolności

23 kwietnia 2018 15:17. 23.04.2018 Walbrzych. Doprowadzenie Krzysztofa S. pseud. Slowik, jednego z liderów polskich neonazistow oraz Piotra G. pseud. Dziki do walbrzyskiej prokuratury. n/z Piotr G, ps Dziki fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


44-letni Piotr G. i 36-letni Krzysztof S. – mężczyźni zatrzymani w Dzierżoniowie domniemani organizatorzy neonazistowskiego koncertu znów na wolności. Dziś po przesłuchaniu mężczyzna prokuratur Rejonowy w Wałbrzychu postawił im zarzut propagowania faszyzmu i symboliki faszystowskiej, między innymi poprzez zorganizowanie w okresie od marca 2016 do kwietnia 2018 roku 5 koncertów, na których propagowane były właśnie takie treści. Mówi Prokurator Rejonowy Marcin Witkowski:

Podczas przesłuchania w prokuraturze mężczyźni złożyli wyjaśnienia i nie przyznali się do winy. Prokurator postanowił zwolnić ich, stosując wobec obu środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w wysokości 10 tys. zł każdy.  Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. 

 

REKLAMA

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2018 15:17
`