Zastępca komendanta miejskiego policji odszedł na emeryturę

20 lutego 2018 09:00. fot. użyczona. KMP Wałbrzych. Tekst sierż. szt. Marcin Świeży

Tematy: 


Po 27 latach służby w garnizonie wałbrzyskiej Policji na emeryturę odszedł I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu młodszy inspektor Zbigniew Oryl.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciej Januszkiewicz podczas uroczystej zbiórki podziękował swojemu dotychczasowemu zastępcy za wieloletnią służbę. Do podziękowań włączyli się także policjanci, pracownicy cywilni komendy oraz zaproszeni goście.

Młodszy inspektor Zbigniew Oryl wstąpił do Policji 1 kwietnia 1991 roku. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej. W 2009 roku ukończył również Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Rzetelną, codzienną policyjną służbą w Wydziałach Dochodzeniowo-Śledczym, Kryminalnym oraz Wydziale Prewencji doskonalił swoje umiejętności zawodowe. W listopadzie 1999 roku objął stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, a w 2007 roku stanął na czele tej jednostki.

REKLAMA

Wysokie kwalifikacje oraz zaangażowanie w pracę zostały zauważone i docenione przez przełożonych. W 2010 roku mł. insp. Zbigniew Oryl został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu, a w 2011 na I-go Zastępce Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Wyróżniony został wieloma nagrodami i odznaczeniami, w tym Brązowym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Srebrną Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lutego 2018 09:00
`