Żarów. Odwołane imprezy. Gmina buduje specjalną bazę z informacjami o monitoringu

14 czerwca 2019 17:39. Policja i technicy pracujący w miejscu, gdzie odnaleziono 10-latkę z Mrowiny. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Zaplanowane na najbliższy weekend na terenie gminy Żarów uroczystości i imprezy zostały odwołane. Decyzję podjęto w związku ze śmiercią 10-latki. Kristina została zamordowana. Jej ciało odnaleziono wczoraj późnym popołudniem. Sprawcy lub sprawców szuka policja. Gmina zbiera natomiast informację, gdzie działają kamery, by stworzyć specjalną bazę monitoringu.

Wszystkie imprezy organizowane przez gminę Żarów zostały odwołane. Wyjątkiem jest charytatywne wydarzenie „Gramy dla Wiktora”, które odbędzie się jutro na żarowskim stadionie. Zrezygnowano jednak z oprawy muzycznej.

Do mieszkańców trafił także specjalny apel. Urzędnicy proszą właścicieli prywatnych systemów monitoringu, by ci przekazali do urzędu informację o tym, jaki to jest system, gdzie się znajduje, jak jest ustawiony i w jaki sposób nagrywa i archiwizuje nagrania.

REKLAMA

Informacje mają być zebrane w specjalnej bazie, z której w sytuacjach kryzysowych natychmiast będzie mogła skorzystać policja czy straż pożarna.

Gmina przypomina także, że na jej terenie działa także kilkadziesiąt kamer należących między innymi do szkół, zakładów przemysłowych, kopalń czy kolei. Dodatkowo sukcesywnie będzie rozbudowywany system gminnego monitoringu. Baza monitorowanych miejsc być może pomoże także w uniknięciu dublowania się kamer w danej lokalizacji.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 czerwca 2019 17:39
`