Dodano: 18 kwietnia 2023 17:09

Zapora w Lubachowie. Trwa zrzut wody. Spektakularny widok

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trwa zrzut wody na zaporze w Lubachowie. Decyzję podjęto w związku z utrzymującymi się wysokim stanem tafli wody w zbiorniku powyżej tamy. Z Jeziora Bystrzyckiego zrzucanych jest w tej chwili ponad dwanaście metrów sześciennych wody na sekundę. Zrzut oznacza znaczny wzrost poziomu wody w Bystrzycy. Zapora w Lubachowie ma ponad 44 metry wysokości.

Z podwyższonym stanem wody w Bystrzycy muszą się liczyć mieszkańcy miejscowości leżących wzdłuż rzeki. Ilość zrzucanej obecnie wody nie stanowi jednak zagrożenia i nie powinna doprowadzić do wylania rzeki.

Sama operacja jest bardzo spektakularna, tysiące ton wody przepływają przez spusty w zabytkowej tamie. Zapora w Lubachowie została wybudowana ponad sto lat temu. Kamienna konstrukcja ma 44 metry wysokości i 230 długości.

REKLAMA

Zapora w Lubachowie. Trwa zrzut wody

Trwa zrzut wody. Spektakularny widok

Trwa zrzut wody. Spektakularny widok

Trwa zrzut wody. Spektakularny widok

Trwa zrzut wody

Trwa zrzut wody

Dziennik Wałbrzych – stąd wiem!

Dziennik.Walbrzych.pl to wałbrzyski serwis informacyjny. Codziennie publikujemy najważniejsze wiadomości lokalne i regionalne, relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz artykuły na temat życia społecznego i gospodarczego. Relacjonujemy najważniejsze wydarzenia z całego Dolnego Śląska.

Zapewniamy naszym czytelnikom rzetelne i profesjonalne dziennikarstwo oraz szeroki wachlarz treści dostosowanych do ich zainteresowań i potrzeb.

Na sygnały od mieszkańców Wałbrzycha i regionu czekamy pod adresem redakcja@dziennik.walbrzych.pl oraz na messangerze na oficjalnym fanepag`u https://www.facebook.com/dziennikwalbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także