Zamknięte przejście graniczne. Zagrożenie lawinowe w górach. Zima atakuje

11 grudnia 2018 18:49. Trudne warunki panujęce na drogach. Fotografia ilustracyjna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Aktualizacja, godz. 20.39. O godzinie 20.00 Warunki pogodowe pozwoliły na  ponownie udostępnienie przejścia granicznego w Jakuszycach dla samochodów ciężarowych

***

Do odwołania dla ciężarówek zamknięte zostało przejście graniczne Jakuszyce – Harrachov. Utrudnienia spowodowane są intensywnymi opadami śniegu na południu regionu i po stronie czeskiej. Przez granicę mogą przejeżdżać tylko auta o masie dopuszczalnej do 3,5 tony. Na drogach w Kotlinie Kłodzkiej i na Przedgórzu Sudeckim panują bardzo trudne warunki do jazdy. Zdaniem synoptyków, w ciągu dnia może spaść tam od 10 do 20 centymetrów śniegu.

REKLAMA

Trudne warunki panują na drogach także w centralnej i północnej części regionu. Miejscami pada deszcz i deszcz ze śniegiem. Drogi są mokre i bardzo śliskie. Służby apelują o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Około południa do groźnego wypadku doszło na wysokości Jordanowa Śląskiego na krajowej 8. W czołowym zderzeniu dwóch samochodów osobowych ranne zostały trzy osoby. Droga ponad trzy godziny była zablokowana.

W nocy warunki na trasach w całym regionie mogą się pogorszyć. Synoptycy zapowiadają opady śniegu i śniegu z deszczem. Spadnie także temperatura, a to oznacza, że pojawi się gołoledź.

Sypnęło także w Karkonoszach. W ostatnich godzinach spadła około 15 centymetrowa warstwa świeżego puchu. Po raz pierwszy tej zimy wprowadzono pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. W górach panują zimowe warunki. Szlaki są nieprzetarte, a na wielu leżą ponad metrowe zaspy. Na Śnieżce wieje silny wiatr, w porywach do 100 km/h. Temperatura odczuwalna waha się od -10 do -15 stopni.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 grudnia 2018 18:49
`