Dodano: 6 lipca 2023 09:26

Zamknięta droga do Srebrnej Góry. Konieczny kilkukilometrowy objazd

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Rozpoczęły się wakacje, drogowcy rozpoczęli wzmożone remonty dróg. Tym razem spore kłopoty czekają turystów jadących do Srebrnej Góry. Z powodu remontu drogi pomiędzy Woliborzem, a Nową Wsią Kłodzka muszą objazdami dołożyć kilkanaście kilometrów.

Drogowcy z Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei rozpoczęli wczoraj remont drogi wojewódzkiej z Woliborza do Nowej Wsi Kłodzkiej. To bezpośredni dojazd od strony Wałbrzycha i Kłodzka do Twierdzy w Srebrnej Górze – jednej z największej atrakcji turystycznych regionu.

– Remontowany odcinek to 4 kilometry długości. Wykonawca przede wszystkim zmodernizuje zdegradowaną nawierzchnię. Po remoncie będzie jeździło się wygodniej – będzie bezpieczniej. – wyjaśnia Michał Nowakowski z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

REKLAMA

Utrudniony, ale jednak możliwy przejazd będzie wyłącznie dla mieszkańców i właścicieli posesji znajdujących się przy remontowanym odcinku drogi.  Prace potrwają ponad 4 tygodnie. W tym czasie kierowcy jadący od strony Nowej Rudy do Srebrnej Góry będą musieli nadłożyć kilkanaście kilometrów objazdu – w Woliborzu skręcić w lewo w stronę Przełęczy Woliborskiej, następnie przez Jodłownik, Stoszowice wjechać do Srebrnej Góry od strony Ząbkowic Śląskich.

Odcinek od Woliborza do Nowej wsi Kłodzkiej to 4-kilometrowy fragment niezwykle malowniczej, ale niemal całkowicie zdegradowanej drogi. O jego remont mieszkańcy obu miejscowości upominali się od dawna. Tak jak powiedziałem przebudowa potrwać ma 4 tygodnie tak , aby jeszcze w wakacje można było bezpiecznie przejechać tym odcinkiem.

15 lipca 2023 zapraszamy na najsmaczniejsze wydarzenie w całej Kotlinie Kłodzkiej. Po raz kolejny pragniemy Was zaprosić do Twierdzy Srebrna Góra VII edycję naszej flagowej imprezy – Festiwal Piwa i Sera, a wszystko po to by zaspokoić głód i pragnienie najwybitniejszych sympatyków piwa rzemieślniczego oraz serów regionalnych.

Zamknięta droga wojewódzka 385 fot. użyczone czytelnik

Zamknięta droga wojewódzka 385 fot. użyczone czytelnik

Zamknięta droga wojewódzka 385 fot. użyczone czytelnik

Zamknięta droga wojewódzka 385 fot. użyczone czytelnik

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także