Zamki w okolicy Wrocławia, które po prostu musisz zobaczyć!

10 października 2020 10:27. Zamki w okolicy Wrocławia, które po prostu musisz zobaczyć! fot. użyczone / Artykuł sponsorowany
Artykuł sponsorowany

Tematy: 


Sam Wrocław jest piękny i zachwycający – to fakt. Jednak dookoła niego również znajduje się wiele miejsc godnych odwiedzenia. Dla fanów historycznych, tajemniczych opowieści, zabytków oraz niezwykłości polecamy wyruszenie szlakiem polskich zamków, których na Dolnym Śląsku znajdziemy naprawdę wiele.

Zamek Topacz

Zamek położony jest tuż przy samej granicy Wrocławia. Zamek Topacz pochodzi najprawdopodobniej z XVII wieku. Obecnie na terenie zamku znajduje się obiekt wraz z luksusowym SPA. Można tutaj przyjechać na dłuższy odpoczynek lub wejść na teren zamku i zwiedzić zabytkowe, odnowione mury. Na terenie obiektu znajduje się Muzeum Motoryzacji, Strzelnica golfowa, korty tenisowe, a także Scena na Bielanach, gdzie można zobaczyć kulturalne przedstawienia na najwyższym poziomie.

Zamek Książęcy w Oleśnicy

Zamek jest renesansową budowlą wzniesioną w miejscu gotyckiej warowni z XIII wieku. Zamek był siedzibą książąt oleśnickich do XIX wieku. Jest to najcenniejszy oraz najbardziej okazały zabytek w Oleśnicy oraz jeden z najwspanialszych obiektów tego typu na Dolnym Śląsku. Zamek jest czynny dla zwiedzających przez cały rok.

REKLAMA

Zamek Książ

Znajdujący się w Wałbrzychu Zamek Książ to trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Znajduje się na terenie Książańskiego Parku Narodowego na Pogórzu Wałbrzyskim. Jest jednym z zamków na Szlaku Zamków Piastowskich. Zaledwie jego niewielka część jest udostępniona do zwiedzania. Pod zamkiem znajduje się sieć tunelów wydrążona w czasie II wojny światowej. Jest to miejsce, które kryje w sobie wiele tajemniczych legend, stąd też jest co roku chętnie odwiedzane przez turystów z całego świata.

Pałac na wodzie w Wojnowicach

Zamek w Wojanowicach został wybudowany w XIV wieku i należał do różnych rodów śląskich. Posiada uroczy dziedziniec, a otoczony został fosą z ceglanym mostem. Zamek był też wielokrotnie przebudowywany przez różnych właścicieli. Jest to rzadki przykład nadwodnej siedziby obronnej. Całość utrzymana jest w stylu renesansowym. Jeśli chcemy zwiedzić obiekt, warto wcześniej umówić się na zwiedzanie z przewodnikiem. Na terenie zamku znajduje się kawiarnia.

A po zwiedzaniu… Pizza dla wszystkich!

Po zwiedzaniu tak wspaniałych budowli warto coś zjeść. Powracając do Wrocławia po tak wyczerpujących trasach, nie warto kombinować – każdy z chęcią zje pyszną, gorącą pizzę. Najlepszą pizzę we Wrocławiu zjemy na ulicy Bajana 1 oraz Rynku Głównym 60. To właśnie tam mieszczą się lokale sieci włoskich restauracji Dominium. Po dniu pełnym wrażeń i opowieści z dawnych czasów, warto docenić teraźniejszość w towarzystwie wyśmienitej pizzy lub pasty w prawdziwie włoskim stylu.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł sponsorowany

To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 10 października 2020 10:27
`