Zamiast ponad 80 milionów złotych, zaledwie 5 mln. Polski Ład niezbyt hojny dla Wałbrzycha

25 października 2021 15:23. Skrzyżowanie ulic Kolejowej, Wysockiego i Sikorskiego w Wałbrzychu. . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Trzy wnioski złożył Wałbrzych do pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Politycy partii rządzącej od rana informują o milionach złotych, które mają trafić do miast w regionie. Wałbrzych może liczyć na 5 mln… z ponad 80 mln, o które wnioskował. W ramach Polskiego Ładu wsparcie przyznano dla jednego z trzech, najmniejszego projektu złożonego przez miasto.

Przypomnijmy, Wałbrzych dostanie 5 mln złotych na rewitalizację Skweru Sybiraków przy ulicy Wrocławskiej i niewielkiego, zielonego terenu przy ulicy Głównej. To jednak najmniejszy i najtańszy projekt złożony przez miasto.

Na rządowe wsparcie nie może liczyć propozycja modernizacji dróg w wałbrzyskim Śródmieściu. Mowa między innymi o przebudowę Placu Grunwaldzkiego i okolicznych ulic. Na ten cel Wałbrzych wnioskował o ponad 40 milionów złotych. Projekt nie zyskał przychylności i hojności Polskiego Ładu.

REKLAMA

Przepadł także drugi, mniejszy, choć wielomilionowy projekt na rozbudowę infrastruktury związanej z odpadami. Na ten cel miasto wnioskowało o ponad 30 milionów złotych. Ta inicjatywa także nie znalazła się na liście dofinansowanych i szczodrze wspieranych projektów przez Polski Ład.

Inwestycją strategiczną dla koordynatorów okazał się za to wspomniany remont Skweru Sybiraków.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 października 2021 15:23
`