Zamek Książ: wykują nowe wejścia do podziemi. Dziś podpisano umowę

27 lutego 2018 14:42. Bogdan Rosicki z Zamku Książ wskazuje miejsce, w którym wybudowane zostaną klatki schodowe prowadzące do podziemi zamku. Fot. archiwalna. 30.05.2017 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Prezes Zamku Książ Anna Żabska podpisała umowę na budowę nowych wejść do podziemi znajdujących się pod Zamkiem. Przyjęła tym samym ofertę firmy TBS GB o wartości 3,5 miliona złotych brutto, przekraczającej o niecały milion pierwotnie przewidzianą na ten cel kwotę.

W myśl podpisanej dziś umowy do września 2018 roku na północnym dziedzińcu Zamku powstać ma szyb o głębokości ok. 50 metrów zawierający w sobie klatkę schodową, prowadzącą do znajdujących się poniżej podziemi. Prace, prowadzone metodą mikro wybuchów, muszą być prowadzone z największą starannością z uwagi na bezpośrednią bliskość zamku. Pozwoli to na udostępnienie podziemi turystom.

Wybudowanie nowych wejść do podziemi wymusiło na dyrekcji Zamku nadleśnictwo, które nie zgodziło się na zaadaptowanie już istniejącej drogi dochodzącej do wejść do sztolni i udostępnienie jej turystom. Zakaz tłumaczono realnym zagrożeniem dewastacji Książańskiego Rezerwatu Przyrody, jakie  mogłoby mieć miejsce po udostępnieniu drogi setkom tysięcy turystów, jacy rok rocznie odwiedzają Książ.

REKLAMA

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 27 lutego 2018 14:42
`