Zalewska i… Żołnieruk na dolnośląsko-opolskiej liście kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego

23 marca 2019 10:10. Beata Żołnieruk (L) i Jarosław Gowin (P) fot. archiwalna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


„Polska sercem Europy” pod tym hasłem zaprezentowano dziesięciu kandydatów listy PiS do europarlamentu. Pierwszą pozycję, co raczej nie było zaskoczeniem, uzyskała urodzona w Świebodzicach minister edukacji Anna Zalewska. To jednak nie jedyne nazwisko związane z naszym regionem. Na liście jest także senator Aleksander Szwed związany z Nową Rudą czy związana z Wałbrzychem Beata Żołnieruk z Porozumienia Jarosława Gowina.

Anna Zalewska dwukrotnie, bezskutecznie próbowała już swoich sił na listach do Parlamentu Europejskiego. Chodzi o wybory w 2009 i 2014 roku. Od czterech lat rodowita świebodziczanka pełni funkcję minister edukacji narodowej. Zalewska jest autorką reformy edukacji, w efekcie, której wygaszono gimnazja i przywrócono ośmioklasową podstawówkę.

Senator Aleksander Szwed urodził się w Nowej Rudzie, od 2010 do 2015 roku był radnym powiatu kłodzkiego. Mandat senatora zdobył w wyborach startując z piątego okręgu wyborczego, obejmującego powiaty dzierżoniowski, kłodzki i ząbkowicki. Szwed otrzymał piąte miejsce na liście.

REKLAMA

Przedostatnie, dziewiąte miejsce zajmuje Beata Żołnieruk z Porozumienia Jarosława Gowina. To rodowita wałbrzyszanka, która pięć lat temu z ramienia Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego kandydowała na urząd prezydenta Wałbrzycha i do sejmiku dolnośląskiego. W kadencji 2006-2010 oraz 2012-2014 sprawowała mandat radnej Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 marca 2019 10:10
`