Zakończył się remont ulicy Wysockiego. Na kolejne remonty nie ma pieniędzy

24 lipca 2023 10:54. Wyremontowany odcinek ulicy Wysockiego. Fot. UM Wałbrzych

Tematy: 


Zakończył się remont ulicy Wysockiego w centrum miasta. Od weekendu ruch odbywa się tak normalnie, nie ma żadnych utrudnień. Prace trwały od kwietnia.  Mówimy remont ulicy Wysockiego, w rzeczywistości chodzi jednak o 105-metrowy odcinek tej drogi od miejsca, w którym zakończono jej przebudowę w ramach projektu zachodniej obwodnicy Wałbrzycha do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.  Tu poza samą jezdnią wyremontowano całą infrastrukturę dla pieszych i przystanki autobusowe:

– Wymieniono całą nawierzchnię chodników, po  jednej i po drugiej stronie. One są dosyć szerokie. Pewne elementy zieleni, czyli trawniki. Wykonano ogrodzenie, zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków. Widzimy również dołożone nowe wiaty na przystankach w kierunku Szczawna-Zdrój. Nowy oczyście też DIP, czyli dynamiczna informacja pasażerów. – wylicza Andrzej Piękny z Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu, dodają, że wcześniej wymieniono też latarnie uliczne, oprawy, wodociągi wykonały swoje zadanie w zakresie wymiany instalacji sanitarnej i wodociągowej.

Na kolejne inwestycje drogowe w Wałbrzychu nie ma pieniędzy. Miasto unieważniło przetarg na remont ulic Moniuszki i Matejki, na które otrzymało rządowe dofinansowanie. W budżecie miasta nie znaleziono pieniędzy na różnicę pomiędzy ofertą wykonawców, a otrzymaną dotacją. Urzędnicy nie składają jednak broni i planują kolejne w ramach placu Grunwaldzkiego.

REKLAMA

– To będzie przebudowa ulicy Chrobrego. Czyli znowu od miejsca, gdzie ulica Chrobrego była przebudowywana w ramach obwodnicy, do placu Grunwaldzkiego. Szmidta, Wyzwolenia do ulicy Barlickiego i sam odcinek ulicy Słowackiego do skrzyżowania z Nowym Światem. 

Te prace będą się jednak mogły zacząć po znalezieniu sposobu ich finansowania. Remont trwał trzy miesiące. Prace kosztowały nieco ponad 2 miliony 200 tysięcy złotych

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 24 lipca 2023 10:54
`