Zagrzmi! Możliwe burze z gradem. Lokalnie silny wiatr. Niespokojne piątkowe popołudnie i noc

20 maja 2022 15:21. Burza nad Podzamczem. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem i pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla naszego regionu wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Załamania pogody powinniśmy spodziewać się dziś wieczorem i w nocy. Lokalnie pojawią się opady gradu, a wiatr w porywach może osiągać 100 kilometrów na godzinę.

Przed załamaniem pogody ostrzegają synoptycy IMGW. Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązuje od dziś, do godziny szesnastej do czwartej rano.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu, początkowo od 10 mm do 15 mm, w nocy od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru, początkowo do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, a w nocy do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h – informują synoptycy.

REKLAMA

Zdaniem synoptyków największe prawdopodobieństwo pojawienia się burz dotyczy godzin nocnych.

Jutro burze ustaną, ale może utrzymać się silny wiatr. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje do godziny piętnastej w sobotę.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu – informuje IMGW.

Ostrzeżenia wydano między innymi dla Wałbrzycha, powiatów wałbrzyskiego, świdnickiego, kłodzkiego, dzierżoniowskiego czy kamiennogórskiego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 maja 2022 15:21
`