Dodano: 16 października 2020 08:12

Zagórze Śląskie. „Wyspa śmieci” na Jeziorze Bystrzyckim [FILM+FOTO]

Tematy: 


Plastikowe butelki, worki foliowe, opony, trawa i gałęzie, które spłynęły w ciągu ostatnich dni do Jeziora Bystrzyckiego utworzyły na jego tafli gigantyczną „wyspę śmieci”. Niezbyt ciekawy widok – przyznają spacerowicze, którzy chętnie odwiedzają jedną z największych atrakcji powiatu wałbrzyskiego.

W efekcie intensywnych opadów deszczu w ostatnich dniach w wielu dolnośląskich rzekach odnotowano podniesione stany wody. Także poziom Bystrzycy zasilającej jezioro był bardzo wysoki. Wraz z wodą spływającą z gór i lasów do rzeki wpadały śmieci. Te ostatecznie wpłynęły do Jeziora Bystrzyckiego.

Dziś na tafli w okolicach wiszącego mostu można zobaczyć gigantyczną, swoistą „wyspę śmieci” utworzoną z plastikowych butelek, worków, opon, kawałków mebli, trawy i gałęzi.

Nie wygląda to fajnie, ale skądś się tam wzięło. To ludzie przynoszą w takie piękne miejsca te śmieci i je zostawiają. Szkoda – mówi w rozmowie z reporterem Dziennika Wałbrzych jedna ze spacerowiczek.

Turyści, którzy spacerowali po wiszącym nad jeziorem moście przyznają, że taka ilość śmieci w jednym miejscu to świetna okazja by je posprzątać. Nadzór nad jeziorem sprawuje spółka Tauron. To ona powinna zająć się odpadami. Z naszych informacji wynika, że będą o to apelować między innymi władze Walimia, gminy, dla której jezioro jest największą atrakcją turystyczną.

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015