Zaginął 3,5-letni Kacper. Trwają poszukiwania na olbrzymią skalę [VIDEO]

28 kwietnia 2020 07:25. Poszukiwany 3,5-letni Kacper, który 27 marca 2020 r. zaginął w Nowogrodźcu koło Bolesławca

Tematy: 


Policja, ratownicy i i strażacy od późnych godzin popołudniowych poniedziałku 27. kwietnia poszukują 3,5-letniego Kacpra, który zaginął w okolicach Nowogrodźca w powiecie bolesławieckim. Na miejsce zadysponowano łącznie ponad 100 osób: ratowników z psami tropiącym, płetwonurków, śmigłowiec i drona z termowizją oraz żołnierzy WOT .

– Około godziny 18 otrzymaliśmy zgłoszenie, że około 3,5-letnie dziecko przebywające pod opieką swojego ojca wpadło do rzeki. Podjęliśmy działania ratownicze, a następnie poszukiwawcze za tym dzieckiem – Niestety do tej pory nie udało się. go odnaleźć – powiedział reporterowi Muzycznego Radia inspektor Norbert Kurenda, komendant Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

W poszukiwaniach brali udział strażacy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP z Wałbrzycha. Na miejsce pojechało 11 ratowników i 3 psy tropiące:

REKLAMA

– Pracowaliśmy około 11 godzin – powiedział Robert Strojny z SGPR OSP Wałbrzych – Przeszukiwaliśmy teren wyznaczony przez policję – niezbyt trudny, częściowo zurbanizowany, w pewnym oddaleniu od rzeki. Ponadto olbrzymią pracę wykonał nasz profiler, Marcin Szewczak, który wiele godzin poświęcił na rozmowy z rodzicami dziecka. 

Pomimo prowadzonych niemal całą noc poszukiwań chłopca nie udało się odnaleźć. Dno rzeki przeszukiwali płetwonurkowie, jednocześnie z łodzi skanowano je sonarem. Poszukiwania wzdłuż brzegów prowadzili ratownicy z psami tropiącymi, policjanci oraz terytorialsi. Bezskutecznie. Dlatego policja apeluje o pomoc do mieszkańców Dolnego Śląska. Poszukiwany chłopiec ma na imię Kacper, ubrany był w czarne spodnie bojówki, koszulkę w biało-czerwone paski z rysunkiem Myszki Miki, szare buty sportowe. Może mieć przy sobie rowerek biegowy. W razie nabycia jakichkolwiek informacji o miejscu pobytu chłopca policja prosi o kontakt pod numerem telefonu: 75 6496 200 lub 75 6496 201

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 28 kwietnia 2020 07:25
`