Zachodnia Obwodnica Wałbrzycha. Prezydent o tym, kiedy pojedziemy nową drogą

15 maja 2021 16:25. Źródło: screen facebook

Tematy: 


Wbrew zapowiedziom rzecznika firmy Budimex Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej optymistycznie patrzy na postępy prac na budowie zachodniej obwodnicy Wałbrzycha. – Wierzę głęboko, że przy odrobinie szczęścia jeszcze tej jesieni pojedziemy nową drogą – powiedział w opublikowanym na Facebooku filmie.

W świetle przedstawionych przez prezydenta informacji najbardziej opóźnione prace na budowie zachodniej obwodnicy toczą się dziś tzw na węźle Żeromskiego, węźle Reja i w rejonie Placu Grunwaldzkiego. W niektórych miejscach kładziona jest już warstwa bitumiczna, w innych prowadzone są dopiero prace związane z instalacjami podziemnymi. Najbardziej zaawansowany jest odcinek pozamiejski, czyli okolice byłego ronda Tesco oraz okolice Starego Zdroju i Piaskowej Góry. Tam drogowcy wylali już ostatnią, ścieralną warstwę asfaltu.

Optymizmu  prezydenta nie podziela rzecznik Budimexu, według którego prace toczyły się będą jeszcze co najmniej rok, a oddanie obwodnicy do użytku nastąpi dopiero w sierpniu 2022 roku.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 15 maja 2021 16:25
`