Zabójstwo małżeństwa w Kudowie-Zdroju. Do sądu trafił akt oskarżenia

14 kwietnia 2023 07:58.

Para została zastrzelona z broni z tłumikiem. Kobietę zabiła jej córka, mężczyznę znajoma córki. Później kobiety kupiły larwy, które miały pomóc w pozbyciu się zwłok. Akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Świdnicy skierował Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. W sprawie zabójstwa małżeństwa w Kudowie-Zdroju oskarżone są trzy osoby. Śledztwo prowadzone było we współpracy z Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Ciała małżeństwa znaleziono w kwietniu zawinięte w dywan w jednym z mieszkań w Kudowie-Zdroju. Do zbrodni doszło jednak kilka miesięcy wcześniej.

Z ustaleń dokonanych w toku śledztwa przez prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wynika, że pierwsza próba, podczas której Julianna S. usiłowała dokonać zabójstwa swoich rodziców, miała miejsce podczas wigilii w 2021 roku. Oskarżona kupiła lek weterynaryjny, dzięki któremu zamierzała uśpić rodziców, a następnie udusić ich we śnie. W tym celu dodała kupiony lek do polewy ciasta i przyniosła na spotkanie wigilijne. Następnie poczęstowała rodziców przyniesionym ciastem. Oskarżonej nie udało się zrealizować zamierzonego planu, ponieważ ilość dodanego do ciasta leku była zbyt mała żeby uśpić rodziców. Cały czas w realizacji planu oskarżonej Juliannie S. pomagała Karolina Z. która uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym – informuje prokuratura.

REKLAMA

Do morderstwa, którego dotyczy akt oskarżenia, doszło w styczniu ubiegłego roku. Julianna S. oddała dwa strzały z broni z tłumikiem do swojej matki. Karolina Z. tą samą bronią zamordowała Mieczysława S..

Po dokonanym zabójstwie Julianna S. oraz Karolina Z. kupiły żywe larwy much będące larwami owadów nekrofagicznych, które umieściły na zwłokach Barbary O. – S. oraz Mieczysława S. owady miały dokonać zjedzenia tkanek miękkich zwłok znajdujących się w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa – informuje prokuratura.

Prokuratura zarzuca Juliannie S. popełnienie łącznie sześciu przestępstw, w tym kierowanie i dokonanie wspólnie i w porozumieniu z Karoliną Z. usiłowania zabójstwa małżeństwa Barbary O.-S. oraz Mieczysława S.. Kolejne zarzuty dotyczą dokonania zabójstwa Barbary O.-S. przy pomocy broni palnej Skorpion kaliber 7,65 mm.

Karolinę Z. prokuratura zarzuta usiłowanie zabójstwa małżeństwa i zabójstwo Mieczysława S. przy pomocy tej samej broni.

Karolina Z. oraz Julianna S. zostały również oskarżone o zbezczeszczenie zwłok Barbary O. – S. oraz Mieczysława S. – informuje Prokuratura Krajowa.

Trzeciemu z oskarżonych, Dariuszowi Z. prokurator zarzucił kupno broni i przekazanie jej oskarżonym, zatarcie śladów, które polegało na ukryciu broni. Mężczyzna odpowie także za pomoc w zbezczeszczeniu zwłok.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2023 07:58
`