Zabójstwo koło Dzierżoniowa. Kobieta zginęła od wielu ran zadanych nożem. Podejrzany zatrzymany w Holandii!

14 stycznia 2022 14:33. Funkcjionaroisze policji. Fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

53-latka pochodzącego z Dolnego Śląska zatrzymano w mieście Den Bosch, 80 kilometrów od Amsterdamu. Mężczyznę aresztowano na terenie fabryki, w której właśnie rozpoczął pracę. Policja podejrzewa go o zabójstwo, do którego doszło pod koniec ubiegłego roku na terenie powiatu dzierżoniowskiego.

Mężczyzna jest osobą podejrzaną o zabójstwo, do którego doszło pod koniec 2021 r. na terenie powiatu dzierżoniowskiego. 19 grudnia 2021 r. w jednym z mieszkań w małej miejscowości ujawniono zwłoki kobiety ukryte pod kocami na wersalce. Według ustaleń śledczych zgon kobiety nastąpił w wyniku zadania wielu ran kłutych nożem – informuje dolnośląska policja.

Po ujawnieniu zwłok natychmiast rozpoczęto poszukiwania sprawcy. Szybko ustalono, że mógł to być konkubent kobiety Mirosław Dz..

REKLAMA

Mężczyzna zniknął. Wszystko wskazywało na to, że wyjechał za granicę. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy wydała za  nim list gończy.

Wspólne działania operacyjne wrocławskich „łowców głów” oraz funkcjonariuszy dzierżoniowskiej Policji, potwierdziły fakt opuszczenia kraju przez mężczyznę i ukrycia się przed organami ścigania w Niderlandach – czytamy w komunikacie policji.

Mundurowi przekazują, że mężczyzna był zaskoczony i przekonany, że uda mu się skutecznie ukryć. Obecnie oczekuje na decyzję holenderskiego sądu w sprawie ekstradycji do Polski.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 stycznia 2022 14:33
`