Zablokował korytarz życia na A4. Dostał 2,5 tysiąca złotych mandatu!

8 marca 2022 12:32. fot. użyczone / Dolnośląska Policja

Mandat dostał 38-letni kierowca, którego ciężarówka zablokowała korytarz życia utworzony przez innych kierowców na dolnośląskim odcinku A4. Ciężarówka zablokowała przejazd policji. Niestety okazuje się, że osoby prowadzące pojazdy mimo iż znają przepisy, to nie stosują ich w praktyce – przyznaje policja.

Wczoraj na dolnośląskim odcinku A4 doszło do wypadku na trasie z Wrocławia do Zgorzelca. Na miejsce wysłano policję z Legnicy. Mundurowi, którzy jechali korytarzem życia w pewnym momencie musieli stanąć, bo przejazd zablokowała ciężarówka.

Choć przepisy nakładają na kierujących obowiązek ułatwienia przejazdu pojazdowi uprzywilejowanemu, to w dalszym ciągu nie wszyscy stosują je w praktyce. Mundurowi natychmiast zainterweniowali i nałożyli na nieodpowiedzialnego 38-latka mandat karny w wysokości 2,5 tys. złotych – informuje policja.

REKLAMA

Służby przyznają jednak, że w takich przypadkach nie chodzi o karę, ale o świadomość, że blokowanie korytarza życia opóźnia dotarcie pomocy, a tym samym może wpłynąć na szanse przeżycia osób poszkodowanych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2022 12:32
`