Zabił psa, którego zabrał ze schroniska. Jest wyrok sądu w tej bulwersującej sprawie

21 stycznia 2020 13:35. fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tematy: 


Sprawa dotyczy 39-latka, który przed rokiem bestialsko zabił psa, którego wcześniej przygarnął ze schroniska. Sąd pierwszej instancji skazał mężczyznę na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Po odwołaniu, sąd złagodził wyrok.

Piotr W. zrzucił adoptowanego psa z wysokości trzech metrów, wykorzystując do tego dziurę w stropie w jednym z budynków w Zebrzydowie. Pies zdychał przez wiele godzin. Mężczyzna dobił czworonoga zakładając mu worek foliowy na głowę.

39-latek twierdził, że ma problemy osobiste i emocjonalne. Biegli uznali jednak, że w momencie całego zdarzenia miał świadomość tego co robi.

Piotr W. był oskarżony o zabicie psa. W pierwszej instancji sąd skazał go na rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Po odwołaniu sąd utrzymał wyrok roku więzienia, ale okres próby skrócił do dwóch lat. Wyrok, który zapadł w tej sprawie wczoraj, jest prawomocny.

Koronawirus to bardzo poważna sprawa. Nie ulegamy medialnej panice, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

Dołącz do czytelników Dziennik Wałbrzych.

Komentarze

Dodano: 21 stycznia 2020 13:35
Pozostałe informacje
© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015