Dodano: 13 sierpnia 2019 09:48

Za rok wykąpiemy się w basenie w Szczawnie-Zdroju

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


– Wszystko idzie zgodnie z planem i harmonogramami – tak o budowie Delfinka w Szczawnie-Zdroju mówi burmistrz uzdrowiska. Marek Fedoruk zapewnia, że kryty basen budowany w ramach specjalnego projektu Urzędu Marszałkowskiego będzie gotowy już za rok.

Prace przy budowie basenu są mocno zaawansowane. W tej chwili obiekt jest w stanie surowym. Wykonane są już niecka i podbasenie. Właśnie zamontowano konstrukcję dachową i samo pokrycie. Wszystko idzie zgodnie z planem – zapewniają urzędnicy.

Program Delfinek dotyczy budowy małych, przyszkolnych, krytych basenów. To pomysł zarządu województwa dolnośląskiego.

REKLAMA

To jest niecka o długości około 17 metrów. Basen jest czterotorowy. Do tego będzie mały basen dla dzieci, które będą się oswajały z wodą – mówi Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Z basenu mają korzystać nie tylko mieszkańcy czy uczniowie. Ma to być także obiekt, który będzie służył kuracjuszom. Gmina już podpisała w tej sprawie list intencyjny z Sanatoriami Dolnośląskimi.

Nie robimy żadnej konkurencji basenowi Aqua-Zdroju. To jest tylko uzupełnienie. Trzeba przypomnieć, że w rejonie Wałbrzycha jest około 180 tysięcy mieszkańców, więc te kilka basenów, które są na terenie Wałbrzycha i w okolicy, to one tylko uzupełniają tę niezbędną i konieczną bazę – dodaje Fedoruk.

Budowa Delfinka to koszt ponad 9 milionów złotych z czego 1,25 mln to dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Kolejny 1,7 mln to pieniądze z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Basen ma być gotowy w sierpniu przyszłego roku.

Budowa krytego basenu Delfinek w Szczawnie-Zdroju. 13.08.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Budowa krytego basenu Delfinek w Szczawnie-Zdroju. 13.08.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także